Ako variť zdravo

Dá sa variť zdravo a zároveň chutne? Áno dá, pokiaľ kuchár používa tie správne prísady je zo naozaj možné. Čo však konkrétne pod pojmom zdravé varenie nájdeme Vám detailnejšie popíšeme v článku. Ak teda chudnete, či len chcete zmeniť svoj nezdravý životný štýl určite by ste mali tento článok prečítať.

Výber kuchynského prostriedku, na ktorom budeme pripravovať jedlo je taktiež veľmi dôležitý fakt, pokiaľ chceme čo najzdravšie a najdiétnejšie variť. Vhodným riešením je napríklad tzv. naparovací hrniec, v ktorom môžete pripraviť mäso zeleninu, prílohu. Na koľko v tomto prípade nie je potrebné používať žiaden olej, či tuk je  parný hrniec veľmi dobrým riešením hlavne pri redukčných diétach. Ak však nemáte za potrebu míňať peniaze na naparovací hrniec, či tlakový hrniec je na mieste zvoliť správny výber panvice. Ideálnym riešením sú panvice z teflónu, či titanu, ktorý sú známe svojou nepriľnavosťou. Aj práve z toho dôvodu nie je potrebné na prípravu jedál používať väčšie množstvo oleja.


Okrem výberu správneho kuchynského prostriedku, na ktorom budete jedlo pripravovať je základom zdravého varenia aj správny výber surovín. Veľmi dobré riešenie je pripravovať chudé mäso (kuracie, hydinové, ryby) spolu so zeleninou, či vhodnou prílohou, ktorá obsahuje nižší glykemický index. Vhodné je prílohu a mäso variť len na vode, to znamená, že do zdravého jedla neradíme vyprážané jedlá, ktoré sú presýtené olejmi. V prípade, ak chceme z potravy získať čo najviac vitamínov, mali by sme danú potravu variť, čo najkratšie, prípadne do jedálnička zaradiť čo najširšie spektrum surovej stravy, ktorá je na viac bohaté na vitamíny a stopové prvky. V prípade, ak si potrpíte na koláče je veľmi dobrým výberom koláč, či dezert pripravovaný z tvarohu a ovocia, ktorý obsahuje potrebné živiny a bielkoviny. Okrem toho netreba zabúdať ani na fakt, že súčasťou zdravého varenia by nemalo byť prílišne používanie soli, naopak vhodnými dochucovadlami sú rôzne bylinky, ktoré dodajú jedlu tú správnu a nezameniteľnú chuť.

 
Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár