Tag Archives: Chudnutie

Paleo stravovanie

 

Trendy v súčasnom stravovaní sú rozmanité. Jednou z čoraz viac uplatňovaných metód, ktoré upravujú nielen stravovacie návyky vo všeobecnosti a celkový spôsob života, ale pomáhajú aj pri redukcií hmotnosti, je paleo diéta alebo paleo stravovanie. Niektorí považujú túto diétu za trochu kontroverznú, keďže sú pri nej povolené aj potraviny, ktoré sa pri iných diétach striktne zakazujú, napríklad slanina či volské oká. Každá forma stravovania má svoje pozitíva aj negatíva.

Chudnutie podľa krvných skupín

 

Skúšali ste už všetky možné spôsoby chudnutia a stále sa vám nedarí vytvarovať postavu podľa vašich predstáv? Súčasné trendy stravovania a chudnutia sú naozaj rozmanité. Niektorým ľuďom stačí prestať konzumovať jednoduché cukry a vyprážané jedlá, ďalší zhodia pár kíl aktívnym cvičením či športovaným, množstvo ľudí sa preorientovalo na raw či paleo stravovanie, skúsili krabičkovú alebo Dukanovu diétu a efekt sa skôr či neskôr dostavil. Ak nepatríte medzi tých šťastných a prestalo vás baviť skúšať možné aj nemožné, zamerajte sa na svoju krvnú skupinu. Vaša genetika a zloženie krvi totiž mohli zapríčiniť, že jedlá, ktoré konzumujete (a považujete ich pri tom za diétne) v skutočnosti vášmu telu škodia a nepodarí sa vám schudnúť ani gram. A naopak. Jedlá, ktoré ste uznali za nevhodné môžu byť veľmi nápomocné.

Chudnite so zelenou kávou

 

Zelená káva patrí k najnovším trendom ľudí, ktorí sa snažia znížiť svoju váhu. Ak už pre svoje zdravie urobili takmer všetko, od zmeny jedálnička, úpravy životného štýlu, zavedenia pohybových aktivít či minimalizovania stresu a stále sa im nedarí posunúť číslo na váhe smerom nadol, často je pre nich zelená káva ďalšou nádejou na ceste k dokonalejšej postave. Jej účinok by sa mal prejaviť približne po mesiaci pravidelného pitia. Pri zelenej káve treba počítať s vyššou cenou ako je to pri klasickej káve, ale s tým zrejme počítajú všetci nadšenci chudnutia a zdravého stravovania. Odkiaľ vlastne zelená káva pochádza a čomu vďačí za svoje zázračné účinky?

Bielkovinová diéta

 

Máte problémy s váhou a unavujú Vás tzv. “overené“ diéty, ktoré však nefungujú? Chudnúť môžete i bez toho, aby ste absolvovali nezdravé a v konečnom dôsledku i nefungujúce spôsoby chudnutia založené na obmedzení príjmu potravy. Svoju váhu môžete totiž zredukovať i pomocou veľmi obľúbenej a hlavne účinnej bielkovinovej diéty, ktorá je základom mnoho iných diét ako napríklad veľmi obľúbená Dukanova diéta.

1 2 3 4 5 »