Tag Archives: chudnut

Ako prestať fajčiť a nepribrať

 

Mnohá z tých, ktorí chcú raz a navždy skoncovať s fajčením, majú strach, že ak sa im podarí skoncovať s týmto zlozvykom priberú. A práve tento fakt veľa ľudí straší, čím im výrazne sťažuje odhodlanie naozaj prestať fajčiť. Avšak aj v tomto prípade existuje pomoc a preto Vám dáme pár rád ako sa vyhnúť naberaniu hmotnosti po skoncovaní s cigaretami.

Ako nepribrať

 

Rád ako nepribrať ste určite počuli, či čítali nespočetné množstvo. Ktoré sú z nich však tie pravdivé zistíte až pokiaľ ich vyskúšate sami na sebe. Aj z toho dôvodu mnohí experimentujú a často krát dochádza k úplne odlišnému efektu. Ako sa teda vyhnúť pribratiu?

Jedzte veľa krát za deň

Áno toto pravidlo naozaj pomáha organizmu, aby potravu lepšie spracoval, avšak máme na mysli jedenie niekoľko krát za deň v menších dávkach. Práve z tohto dôvodu si dokáže metabolizmus rýchlejšie zvyknúť, čím dôjde aj k jeho zrýchlenej funkcii. Ideálne je jesť každé 2-3 hodiny a potrebné je udržovať žalúdok mierne sýty, určite nie je vhodné, ak pociťujeme hlad.

Ako schudnúť bez námahy

 

Možno to pre mnohých znie nereálne, no realita je taká, že človek naozaj môže zhodiť niekoľko kíl bez toho, aby ste sa nejako extrémne trápili v posilňovni, či drasticky dodržiavali diéty. Otázka sa však znie ako a práve preto Vám aj odpovieme, v článku.

Chyby pri chudnutí

 

Chudnutie nie je nič príjemné, aspoň pre tých, ktorý do doby, keď začali chudnúť žili veľmi pohodlným životom. Práve pri chudnutí sa musí v prvom rade meniť prístup k životu, čo nie všetci vítajú s radosťou, ale keď sa musí, tak nie je iná možnosť, na viac každý organizmus je tým výnimočný, že si po určitej dobe dokáže na takmer čokoľvek zvyknúť. Avšak sú aj prípady, keď sa ľudia snažia schudnúť, no kilá n váhe im akosi nechcú klesať, niekedy práve naopak. Čo vtedy robiť?

Chyby pri chudnutí robí väčšina ľudí, ktorí nie sú dostatočne informovaný, prípadne ak len okrajovo, či už z časopisov, či od známych. Aké časté chyby ľudia robia a ako sa im dá vyvarovať?