Tag Archives: dukatova

Nový rok s novým telom. Schudnite s najobľúbenejšími diétami

 

Spísali ste si novoročné predsavzatia a jedným z nich bola aj úprava hmotnosti? Toto predsavzatie si na svoj zoznam uviedlo veľké množstvo ľudí po celom svete. Ako však schudnúť, ak sa nevyznáte v množstve diét a princípoch, na ktorých fungujú? Pripravili sme pre vás malý prehľad, aby ste pochopili základné piliére najobľúbenejších diét a rozhodli sa pre tú najvhodnejšie.

Dukánová diéta

 

Možno niektorým ľudom neznáma diéta, o ktorej prvýkrát počujú. Dukánová diéta je však v zahraničí veľmi populárna, o čom svedčí aj doterajší počet výtlačkov kníh, ktorých sa vo svete predalo.  A čo vlastne táto  diéta prináša a čo konkrétne by ste o nej mali vedieť?

Dukánová diéta je dielo francúzskeho lekára Pierra Dukana, ktorý tento typ diéty vyvíjal viac než 30 rokov. Celá podstata tohto typu diéty diéty je podobná ako u tzv. Atkinsonovej diéty, ktorá je tak isto založená na odstránení sacharidov zo stravy. Dukánová diéta sa konkrétnejšie delí na niekoľko fáz, ktoré  zabezpečujú výraznejší efekt na úbytku váhy. Celkovo sa jedná o štyri fázy, predstavíme si ich detailnejšie.