Ako prestať fajčiť a nepribrať

Mnohá z tých, ktorí chcú raz a navždy skoncovať s fajčením, majú strach, že ak sa im podarí skoncovať s týmto zlozvykom priberú. A práve tento fakt veľa ľudí straší, čím im výrazne sťažuje odhodlanie naozaj prestať fajčiť. Avšak aj v tomto prípade existuje pomoc a preto Vám dáme pár rád ako sa vyhnúť naberaniu hmotnosti po skoncovaní s cigaretami.

Samotné fajčenie prináša mnohé zdravotné riziká, ale to je tak trochu povediac debata na dlhú dobu. Silný fajčiar pomocou fajčenia cigariet naozaj spáli určitý podiel kalórií, avšak táto hodnota nie je nijak extrémna, konkrétne sa jedná približne o 200-300 kalórií za deň. Okrem toho však fajčenie týmto spôsobom pôsobí aj na činnosť metabolizmu, ktorý pracuje rýchlejšie a nikotín obsiahnutý v cigaretách zas znižuje chuť do jedla. Práve vďaka spomínaným javom naozaj cigarety spôsobujú úbytok váhy  a preto nie je nič výnimočné, ak fajčiar, ktorý s cigaretami sekne, prvý, prípadne prvé mesiace priberie cca  kilogramov. Avšak len v prípade, ak človek vedie nezdravý životný štýl skombinovaný s nezdravou stravou.


Práve z dôvodu skoncovania s týmto zlozvykom je potrebné do určitej miery zmeniť životný štýl. Jednou z možností ako sa vyhnúť zvýšeniu váhy po odvyknutí od fajčenia je začať pravidelne cvičiť. Ako sme už spomínali fajčenie do určitej miery podporuje funkciu metabolizmu, no po skoncovaní s fajčením sa metabolizmu začne spomaľovať, na koľko mu chýba pravidelná cigaretová dávka. A práve cvičenie pomáha spaľovať kalórie, ktoré sa podpisujú za nárast hmotnosti. Ideálne je cvičiť čo najčastejšie, aspoň 4-5 krát za týždeň. Okrem toho cvičenie je vynikajúcim prostriedkom ako odbúrať stres a nutkanie začať opätovne fajčiť. Ďalšia potrebná zmena, ktorú musíte vykonať je úprava jedálnička. Potrebné je vysadiť všetky nezdravé potraviny, predovšetkým tie vysoko kalorické. Mnohí z fajčiarov práve po ukončení s fajčením hľadajú útechu v jedle, čo naozaj môže končiť až obezitou, preto je potrebné a rozumné odstrániť všetky nezdravé veci z chladničky a domu, ktoré by Vás mohli tak lákať ku konzumácií.

 
Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár