Čarovná zelená

Zelené potraviny predstavujú dar z prírody. A to doslova. Obsahujú množstvo výživných nutričných látok, živiny, vitamíny, minerály a enzýmy. Pre ľudský organizmus sú nápomocné vo viacerých smeroch: vyživujú, detoxikujú, zabraňujú prekysleniu, znižujú množstvo toxínov v tele, posilňujú imunitu a pomáhajú aj pri chudnutí. Ide o viacúčelové potraviny, ktoré sa veľmi jednoducho pripravujú a ich užívanie je vhodné počas celého roka. Superpotraviny s obsahom chlorofylu: zelený jačmeň a chlorella pyrenoidosa.

Zelený jačmeň

Mladý jačmeň je pestovaný bez použitia rôznych chemických látok a pesticídov. Zbierajú sa jeho listy, ktoré sa ďalej umývajú a lisujú. Získaný výťažok sa ďalej suší – zelený jačmeň má podobu prášku. 1 čajová lyžička sa mieša s pohárom čistej neperlivej studenej (vlažnej) vody, čím sa vytvorí blahodárny nápoj určený na priamu konzumáciu. Ak vám jeho chuť nevyhovuje, stačí do nápoja pridať trochu čistej prírodnej šťavy, napríklad jablkovej alebo mrkvovej. Použiť sa môže aj ako súčasť smoothie (rozmixované rôzne druhy ovocia prípadne zeleniny). Keďže nápoj z mladého jačmeňa by sa nemal miešať kovovou lyžičkou (odporúča sa plastová prípadne keramická), pridajte jačmeň až do hotového smoothie a zamiešajte nekovovým predmetom. Chuti jačmeňa sa treba prispôsobiť, môže pripomínať trávu alebo seno. Všetko je však o zvyku a po niekoľkých užitiach už chuť nebudete vôbec vnímať negatívne. Na vstrebanie do organizmus potrebuje 20 minút, najvhodnejšie je preto ho užiť ráno nalačno pred raňajkami prípadne počas dňa (aspoň 2 hodiny po jedle). Po začatí užívania sa môžu prejaviť znaky čistenia organizmu – bolesti hlavy, častejšia stolica, plynatosť či zhoršenie prejavov ochorenia, ak nejakým trpíte (ekzémy, akné). Tieto príznaky sú znakom toho, že jačmeň začína účinkovať. Okrem nich sa môže objaviť aj bolesť žalúdka. Na istú dobu preto znížte dávkovanie, prijímajte zvýšené množstvo tekutín a stav sa postupne začne upravovať. Zelený jačmeň pomáha pri kožných chorobách, chudokrvnosti, cukrovke, srdcovocievnych ochoreniach ako aj pri zápche, nadváhe a iných problémoch.


 

Chlorella pyrenoidosa

Ide o sladkovodnú riasu, ktorá sa spracováva do podoby tabletiek. Užíva sa samostatne alebo v kombinácií so zeleným jačmeňom, pričom odporúčaná denná dávka je cca. 3 gramy (15 tabliet). Toto množstvo sa môže užiť naraz, prípadne vo viacerých dávkach, približne pol hodinu pred jedlom a zapíja sa dostatočným množstvom tekutín. Chlorella je účinná v boji s cukrovkou, zmierňuje zápaly a alergie, podporuje trávenie a budovanie obranyschopnosti organizmu, ochraňuje srdce a cievy, podporuje boj so stresom a čistí telo.

Ak trpíte rôznymi ochoreniami, poraďte sa o užívaní superpotravín so svojim lekárom. Nedoporučujú sa konzumovať pri transplantácií orgánov či ožarovaní. Dôležité je začať s ich užívaním postupne, aby si telo zvyklo na nový prísun zdraviu prospešných látok.

 

 
Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár