Chudnutie podľa krvných skupín

Skúšali ste už všetky možné spôsoby chudnutia a stále sa vám nedarí vytvarovať postavu podľa vašich predstáv? Súčasné trendy stravovania a chudnutia sú naozaj rozmanité. Niektorým ľuďom stačí prestať konzumovať jednoduché cukry a vyprážané jedlá, ďalší zhodia pár kíl aktívnym cvičením či športovaným, množstvo ľudí sa preorientovalo na raw či paleo stravovanie, skúsili krabičkovú alebo Dukanovu diétu a efekt sa skôr či neskôr dostavil. Ak nepatríte medzi tých šťastných a prestalo vás baviť skúšať možné aj nemožné, zamerajte sa na svoju krvnú skupinu. Vaša genetika a zloženie krvi totiž mohli zapríčiniť, že jedlá, ktoré konzumujete (a považujete ich pri tom za diétne) v skutočnosti vášmu telu škodia a nepodarí sa vám schudnúť ani gram. A naopak. Jedlá, ktoré ste uznali za nevhodné môžu byť veľmi nápomocné.


Tvorcom myšlienky stravovania a chudnutia podľa krvných skupín je americký lekár, ktorý niekoľko rokov skúmal krv a jednotlivé krvné skupiny. Dospel k poznaniu, že práve krvná skupina vplýva na zdravotný stav či stravovací režim ľudí. Podľa tejto teórie sa každá krvná skupina vyvíjala postupne a prešla rôznymi zmenami v stravovaní, ktoré ju výrazne ovplyvnili. Vďaka stravovaniu podľa krvnej skupiny tak neznížite len hmotnosť, ale doprajete svojmu telu viac zdravia a bude odolnejšie voči nepriaznivým a škodlivým vplyvom.

Aká ste krvná skupina?

Ak poznáte svoju krvnú skupinu, jednoducho viete zaradiť do svojho jedálnička potraviny, ktoré sú pre vás určené ako vhodné a zároveň vylúčiť nevhodné potraviny.

Krvná skupina 0 – je považovaná za najstaršiu krvnú skupinu, pre ktorú je vhodná konzumácia mäsa a mäsových výrobkov. Táto krvná skupina bola rozšírená u predkov, ktorí sa živili prevažne lovom zveri.

Krvná skupina A – táto skupina býva označovaná ako poľnohospodárska (A-agrarian) a ľudia, ktorým koluje v krve „áčko“ by mali uprednostňovať vegetariánsku formu stravovania. Nevhodné pre nich sú živočíšne tuky ako aj mliečne produkty.

Krvná skupina B – ľudia s touto skupinou majú vzdialených predkov kočovníkov, preto je pre nich vhodná kombinácia mäsových a rastlinných produktov – kočovníci konzumovali práve to, čo mali na danom mieste k dispozícií. Ľudia s krvnou skupinou B by si  mali dávať pozor na oslabený imunitný systém.

Krvná skupina AB – najväčšiu výhodu v stravovaní majú práve majitelia tejto krvnej skupiny, ktorá je najlepšie prispôsobenia súčasným spôsobom stravovania. Je pre nich vhodné takmer všetko, sú kombináciou predošlých dvoch skupín.

Ak sa rozhodnete pre stravovania či chudnutie podľa krvnej skupiny, najvhodnejším riešením bude pre vás nechať si vypracovať stravovací plán odborníkom, ktorý okrem krvnej skupiny zhodnotí aj ďalšie skutočnosti týkajúce sa vášho tela a zdravotného stavu.

 

 
Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár