Liečivé čaje

Ponuka čajov na pultoch klasických obchodov, obchodov so zdravou výživou či v internetových obchodoch je naozaj široká. Tí, ktorí si nevedia deň bez čaju predstaviť, si môžu vyberať z čiernych, zelených, ovocných, bylinkových či ochutených čajov rôznej kvality. Práve kvalita čaju je to, čo by malo pravého „čajíčkara“ zaujímať. Je totiž veľký rozdiel medzi čajom, ktorý naozaj obsahuje bylinky či kúsky ovocia a medzi tým, ktorého chuť je dotváraná umelo prostredníctvom aróm a farbív. Pitie čajov (najmä bylinkových) má  na ľudský organizmus veľký vplyv a pri správnej kombinácií surovín dokonca dokáže liečiť aj vážnejšie ochorenia.


Detoxikácia s Lapachom

Tento čaj nesie názov podľa stromu, z ktorého sa získava kôra na jeho výrobu – Lapacho. Okrem zbavovania tela toxínov dokáže jeho pravidelný príjem naozaj divy. Okrem podpory tvorby červených krviniek, liečby kŕčových žíl či kožných problémov pôsobí aj protiplesňovo, antibakteriálne a protinádorovo, je veľmi silným antioxidantom. Má vplyv aj na nervovú sústavu – upokojuje, zmierňuje prejavy depresie, odstraňuje nervozitu. Ďalšou výhodou jeho konzumácie je znižovanie telesnej hmotnosti. Keďže sa nejedná o klasický čaj, ale o kôru stromu, jeho príprava je špecifická a je potrebné postupovať podľa pokynov uvedených na balení. Kôra sa najprv varí, nechá sa pár minút lúhovať a až potom sa cedí. Svoje liečivé účinky si ponecháva pri dodržaní postupu prípravy a pri konzumácií v teplom stave.

Alchemilka pre ženy

Rastlinka pre ženy obsahuje látky, ktoré zabezpečujú správne fungovanie ženského organizmu. Pitie alchemilkového čaju odstraňuje menštruačné kŕče, pomáha pri úprave nepravidelného cyklu, vyrovnáva hormonálnu hladinu a odstraňuje prejavy spojené s kolísaním hormónov. Okrem toho je alchemilka nápomocná pri riešení problémov s plodnosťou, prechodom, rôznymi gynekologickými ochoreniami a regeneruje pohlavné orgány po pôrode. Okrem pitia čaju môžete alechemilku využiť aj pri príprave sedacích kúpeľov.

Kotvičník zemný (nielen) pre pánov

Rastlina s názvom kotvičník zemný je vďaka svojim účinkom naozaj zázračná. Má vplyv na takmer každú sústavu ľudského tela. Lieči choroby obličiek, močových ciest, rozpúšťa močové  kamene, znižuje krvný tlak, pomáha pri srdcovo-cievnych problémoch, lieči cukrovku, očisťuje pečeň, zlepšuje trávenie. Veľkým pozitívom pre mužov sú účinky tejto bylinky v sexuálnej oblasti. Výťažky z kotvičníka zemného sa pridávajú do vitamínových doplnkov pre mužov, ktoré sú určené na riešenie problémov s erekciou či prostatou. Kotvičník zemný totiž zlepšuje mužskú potenciu, upravuje hladinu testosterónu, zlepšuje plodnosť a pomáha pri problémoch s prostatou. Pitím čaju z kotvičníka zemného však môžu svoje problémy v oblasti fungovania pohlavných orgánov eliminovať aj ženy. Vďaka kotvičníku sa zvyšuje hladina estrogénu v krvi, zmierňuje negatívne príznaky prechodu a zvyšuje sexuálnu aktivitu. Jeho užívanie nie je vhodné pre tehotné a kojace ženy ani pre deti.

 

 

 
Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár