Prehľad potravín

Väčšina z nás jedáva potraviny, o ktorých nevie takmer nič. A práve aj toto je dôvod mnohých chorôb, ktoré nás postihujú počas života. Načo si teda máme dávať pozor a čo by sme konkrétne mali vedieť o potravinách?

Dávajte si pozor na zloženie potravín

Tento fakt je veľmi dôležitý na koľko väčšina ľudí si myslí, že pokiaľ chcú žiť zdravo a nepribrať, bude stačiť, ak sa budú vyhýbať predovšetkým tukom. A práve tento fakt je nepravdivý, keďže niektoré tuky sú pre telo naopak dobré, predovšetkým tie z rastlín. Pokiaľ ľudia vylúčia zo svojej stravy tuky, väčšinou sa rozhodnú „absenciu“ tukov zaceliť sacharidmi, ktoré sú však v určitých prípadoch ešte horšie ako nezdravé tuky. Samozrejme pokiaľ máme na mysli jednoduché cukry, či sa sacharidy s vysokým glykemickým indexom.

Nedajte sa ovplyvniť okolím, či reklamami

Často krát čítame alebo počujeme v televízií aký je tento produkt skvelý a naopak tento zasa zlý. Áno v niektorých prípadoch to je pravda, no inokedy ide len o marketingový ťah. To sa dá povedať a o tzv. light nápojoch, ktoré majú menší, či nulový obsah cukrov, no ich chuť je stále akási prisladká. No v tomto prípade väčšinou v takýchto produktoch nájdeme náhradné sladidlá, ktoré sú často krát nezdravšie ako samotný cukor. Okrem toho často krát ľudia podliehajú názorom druhých, ktorý tvrdia úplne niečo iné ako je to v skutočnosti. Lenže väčšina ľudí sa dá ľahko ovplyvniť, čo má negatívny vplyv na ich zdravie.

Celkovo sa teda dá povedať, že dôležité je byť predovšetkým kvalitne informovaný, to znamená vedieť, čo sú to vlastne bielkoviny, sacharidy a tuky a načo sú nám vlastne dobré.

 
Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár