Princíp chudnutia

Receptov na chudnutie je niekoľko, všetky však majú jedno spoločné a to je chuť a povinnosť zmeniť svoj doterajší nezdravý životný štýl. Ak teda trpíte obezitou jediná cesta k úspechu ako schudnúť je, či sa Vám to páči alebo nepáči, zmeniť hlavne svoje stravovacie návyku.

Obezita, či mierna nadváha vzniká vždy tým istým spôsobom a teda tým, že človek jednoducho prijíma viac energie (z potravy) ako jej denne potrebuje, čím dochádza k premieňanú tejto energie na tuk, ktorý si telo ukladá na horšie časy, ktoré však vo väčšine prípadov neprídu, na koľko naša spoločnosť netrpím nedostatkom jedla, ba práve naopak. Lenže organizmu len tak ľahko nepoviete, aby si túto energie neukladal, takže jedinou cestou ako sa vyhnúť priberaniu je tento pomer držať na prijateľnej úrovni.


Ak teda prijmete viac energie ako spálite, priberáte, na druhú stranu, ak prijmete menej energie ako jej spálite, chudnete. Jednoduchý vzorec, ktorému musí každý chápať. Dnes je niekoľko metód ako schudnúť, na internete bežne môžete vidieť rôzne tablety, ktoré Vám bez námahy sľubujú rapídny úbytok na váhe, avšak to nie je pravda, teda aspoň nie úplne, na koľko niektoré doplnky naozaj pomáhajú spaľovať energiu. Lenže, ak k týmto tabletám denne zjeme pol kila slaniny, tak určite z nich neschudneme, na koľko práve jedlo je hlavným činiteľom pri priberaní a chudnutí. Čo je teda potrebné robiť, ak chceme schudnúť? Hladovanie nie je účinný spôsob, teda aspoň nie z dlhodobého a zdravotného hľadiska, keďže týmto nezdravým spôsobom chudnutia vzniká jojo efekt, ktoré nám uberané kilá „s radosťou“ vráti aj s úrokmi. Správny spôsob ako chudnúť je zvoliť určitý druh špeciálnej diéty, slovo diéta neznamená to, že budete jesť raz do dňa, pod pojmom diéta je chápaná určitá úprava jedálnička, ktorá nám má pomôcť, či už s naberaním alebo uberaním váhy. Diét poznáme hneď niekoľko, ale je len na Vás, ktorú si vyberiete, princíp redukčných diét je však ten istý a to znížiť nadmerný, denný príjem kalórií. Okrem redukčnej diéty je rozumné aj urýchľovať spaľovanie tukov najlepšie fyzickou činnosťou. Dnes je hneď niekoľko možností ako rýchlo a pomerne zábavne uberať kalórie z tela, na viac fyzická aktivita nám pomáha spevňovať samotné telo. Princíp chudnutia je teda jednoduchý, ubrať potrebné kalórie zo stravy a spáliť ich pomocou určitej fyzickej aktivity.

 
Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár