Tabletky na chudnutie

Malé zázraky, ktoré dokážu pravidelným užívaním priviesť postavu do požadovaných rozmerov a dopriať jej takmer dokonalý tvar. Ich užívanie je jednoduché, nenáročné a výhodou je aj časové hľadisko – množstvo zaneprázdnených ľudí túžiacich po schudnutí skrátka nemá čas na varenie zdravých jedál, sledovanie kalorickej či energetickej hodnoty potravín a jedenie v pravidelných časových intervaloch. O cvičení ani nehovoriac. Tabletky na chudnutie patria spolu s kávou, čajom a polievkami na chudnutie k jedným z najvyhľadávanejších slovných spojení ľudí trpiacich nadváhou. Čo je podstatou týchto tabletiek a sú naozaj účinné?

Na trhu sa nachádza veľké množstvo tabliet na chudnutie či výživových doplnkov, ktorých hlavným cieľom je pomôcť konzumentom znížiť ich telesnú hmotnosť. Tabletky môžu mať rôzne zloženie, ale princíp ich fungovania je v drvivej väčšine rovnaký. Tieto tabletky na chudnutie obsahujú zložky a látky, ktoré potláčajú prirodzenú chuť na jedlo a dokážu znížiť pocit hladu. Ďalším sľubovaným účinkom je zrýchlenie metabolizmu – teda rýchlejšie spaľovanie tukov a energie. Množstvo ľudí si myslí, že vďaka vyššie opísaným účinkom stačí konzumovať tablety na chudnutie a akákoľvek ďalšia činnosť, ktorá by vysnívaný cieľ v podobe nižšej hmotnosti priniesla,  nie je potrebná. Aj pri konzumácií tabliet na chudnutie je však potrebné vyvážené stravovanie, dostatok pohybu, pravidelný prísun tekutín  a celkový zdravší životný štýl. Dôležité je obohatiť pri chudnutí jedálniček o veľké množstvo čerstvého ovocia a zeleniny, snažiť sa vyhnúť mastným a vyprážaným jedlám a aspoň občas si nájsť čas na uvarenie jedla podľa odporúčaných receptov na chudnutie. Každé tablety sľubujú iný úbytok na váhe, ale všetko chce svoj čas. Nečakajte že sa ručička na váhe pohne smerom nadol už po prvých dňoch užívania.

Tablety na chudnutie dokážu svojím zložením v ľudskom tele spôsobiť v niektorých prípadoch doslova chaos a výsledkom môžu byť nepríjemné nežiaduce účinky. Pri výbere tabliet si preto starostlivo prečítajte zloženie a uprednostnite tablety, ktoré majú prírodné zloženie a získali príslušný certifikát. Medzi najvážnejšie nežiaduce účinky spôsobené konzumáciou tabliet na chudnutie patria napríklad nespavosť, problémy s krvným tlakom, kardiovaskulárne problémy a mnohé iné. Nezriedka sa po vysadí tabliet objaví aj nepríjemný JOJO efekt – teda opätovný nárast hmotnosti, pričom v mnohých prípadoch hmotnosť dosiahne väčšie číslo ako pred užívaním tabliet.  Riziká zdravotných problémov sú pri niektorých tabletách naozaj vysoké, preto sa pred užívaním tabliet poraďte o ich vhodnosti so svojím lekárom,  ktorý pozná váš zdravotný stav a vie vyhodnotiť, či vám tablety prinesú želaný efekt.

 

 

 

 
Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár